Blog

Blogowy Poradnik Młodzieżowy – o czym bloguje młodzież?

Blogowy poradnik młodzieżowy – tytuł mnie trochę zmroził, bo do młodzieży to ja się już od dawna nie zaliczam. Ale jako że wszystko, co blogowe mnie interesuje, to pomyślałem, że warto zapoznać z tym, jak się w blogosferze znajduje, a przede wszystkim – o czym bloguje młodzież. 

Jak się okazało, choć książka adresowana jest głównie do ludzi młodych i napisana językiem młodzieżowym, warto by przeczytali ją również dorośli. Chociażby po to, ażeby lepiej zrozumieć i wspomóc swoje dzieci czy podopiecznych. Szczególnie w okresie dojrzewania, kiedy to młodzież boryka się z szeregiem problemów, często lekceważonych przez dojrzałe wygi.

Świadczy o tym również historia głównej bohaterki poradnika, Boznańskiej oraz grupy jej nastoletnich koleżanek i kolegów szkolnych. Zakładają oni bowiem Koło Ratunkowe, na którym omawiają swoje bieżące problemy.

Linki do książki i pobrania darmowych fragmentów znajdziesz poniżej

Rzecz jasna, zgodnie z tytułem, nasza bohaterka prowadzi bloga o tematyce młodzieżowej, na łamach którego udziela odpowiedzi na nurtujące ją i rówieśników pytania. Doradza m.in., jak radzić sobie ze stresem, z nieśmiałością, buntem młodzieńczym, nałogami, niechęcią do nauki, problemami w relacjach z rówieśnikami i dorosłymi, a także uczy, jak zachować zdrowy rozsądek w często niełatwych sytuacjach.

Co istotne, korzysta przy tym z pomocy psychologa szkolnego, nauczycieli, rodziców, a także samych uczestników spotkań Koła Ratunkowego.

Blogowy Poradnik Młodzieżowy pozwoli czytelnikowi odkryć tkwiący w nim potencjał, skłoni do przemyśleń, zachęca do działania, a nawet da nadzieję na dobre dziś i jeszcze lepsze jutro. Na pewno polecić go można każdemu

  • kto wkracza w fazę dorastania i chciałby zawczasu przygotować się do radzenia sobie z problemami, które mogą się przed nimi pojawić;
  • aktualnie doświadcza radości i smutków okresu adolescencji i ma w związku z tym wiele pytań, których nie chce lub nie maą komu zadać;
  • dojrzewanie ma już za sobą, ale chciałby powspominać dawne czasy oraz lepiej zrozumieć dzisiejszą młodzież.

Pobierz darmowy fragment ebooka Blogowy Poradnik Młodzieżowy!

BARBARA STAŃCZUK Blogowy poradnik młodzieżowy 

Liczba str.: 152
Wydanie I, 2017
Wysyłka: 2-3 dni
cena: 29,90 zł

Więcej o książce Blogowy Poradnik Młodzieżowy

Wersja elektroniczna (PDF) – kup teraz!

Wersja drukowana – kup teraz!

Photo by rawpixel.com from Pexels

Podziel się!