Moda

Porównywarki cenowe, finansowe… czas wreszcie na wyszukiwarkę odzieżową!

Do porównywarek internetowych zdążyliśmy się nie tylko przyzwyczaić, ale wręcz uzależnić. Od nich rozpoczynamy nasze planowane zakupy, sprawdzając, gdzie, co jest i za ile. Oczywiście, im lepiej i taniej, tym… lepiej.


Co to takiego porównywarka cenowa?


Dla tych jednak, którzy jeszcze tego nie wiedzą (a są tacy?) małe wyjaśnienie. Porównywarka cenowa to serwis internetowym, a raczej rozbudowana platforma, który pozwala na porównanie cen tych samych produktów w różnych sklepach, nie tylko internetowych. Dzięki dużej bazie danych i możliwościach filtrowania, zawężenia wyszukiwań, użytkownik otrzymuje indywidualnie wyniki wyszukiwania dopasowane do jego kryteriów. W Polsce do najpopularniejszych porównywarek cenowych należą Ceneo.pl, Skąpiec.pl, Okazje.info.pl czy Nokaut.pl. Na świecie, rzecz jasna, Google czy Amazon.
Istnieją również tzw. porównywarki finansowe czy porównywarki usług. Mnie, oczywiście, ze zrozumiałych względów – chociażby ze względu na tematykę bloga – najbardziej interesowała przeglądarka… modowa, odzieżowa. I taką wreszcie na naszym rodzimym, polskim rynku znalazłem! Jest nią Zippini.pl, której od razu postanowiłem przyjrzeć się bliżej.


Szukaj w modzie


Już na pierwszy rzut oka widać różnicę w stosunku do innych porównywarek cenowych obecnych na polskim rynku. Przede wszystkim wyraźnie widać, że Zippini obraca się w modowym kręgu, a to nie tylko poprzez bazę dostępnych produktów czy marek, ale i samą szatę graficzną serwisu.
Pozytywne wrażenie robi  logiczny i bardzo intuicyjny podział, wyjątkowo ułatwiający wyszukiwanie. Zatem możemy tu skorzystać z “tradycyjnej” wyszukiwarki konkretnego produktu, modelu, wyszukać według listy kategorii i podkategorii (np. /damskie/swetry i bluzy), według marek (w bazie są zarówno te największe, jak i mniej znane marki modowe), a także szukać danego produkty wyłącznie na wyprzedaży. Ba, jest nawet opcja, którą doceni niejedna fashionistka, wyszukiwania według “Najciekawsze oferty w trendach”. A wszystko to dostępne bezpośrednio z menu głównego.
Najważniejsza jest precyzja i dokładność. Platforma oferuje tu bardzo duże pole do popisu. Możemy sprecyzować parametry wyszukiwania, takie jak chociażby przedział cenowy, kategoria, marka, kolor czy w końcu sklepy (np. szukamy tam, gdzie mamy najbliżej). Dzięki temu otrzymujemy wyniki idealnie dopasowane do naszych potrzeb.
Kolejne plusy: szeroki asortyment– bardzo bogata baza danych sklepów (kilkaset), produktów (tysiące) i marek. Różnorodnośćszeroka gama kolorów, fasonów i rozmiarów. Szybkie i proste wyszukiwanie – ale o tym pisałem już wyżej. Bezpieczeństwo – każdy sklep i jego oferta jest autentyczna i bezpieczna. Nadążanie za trendami – to m.in. wspomniana wyżej możliwość wyszukiwania wśród aktualnych trendów, ale i ciekawy blog firmowy, gdzie znajdziemy m.in. artykuły o tym, jak nosić bluzę z kapturem, długie swetry, jako hit modowy sezonu, znajdziemy też mini poradnik po tym, jak kupować ubrania w Internecie.


Oferta na czasie i w dobrej cenie
Biorąc pod uwagę sezon jesień/zima przetestowałem co modnego – i w dobrej cenie! – znajdziemy na Zippini.pl. Czas przecież pomyśleć, o jakimś ciepły płaszczu czy ciepłych i wygodnych butach zimowych. W omawianej wyszukiwarce w bazie produktów są modne płaszcze jesienne i zimowe, płaszcze oversize i płaszcze z kapturem, wysokiej jakości obuwie Wojas i galanteria skórzana, botki skórzane, sztyblety, oficerki, wiecznie modne kozaki skórzane i zamszowe czy kozaki na obcasie.
Przyznaję, że dla mnie była tutaj nieoceniona “wyszukiwarka po trendach”. Dla przykładu: Wiem, czego szukam, np. płaszcza zimowego, precyzuję kolor, rozmiar, przedział cenowy i wybieram kategorię “płaszcz” zimowy w wyszukiwarce trendów. I jaki wynik? Ano taki, że nie dość, że znajduję to, czego szukam, to od razu w najmodniejszym, obowiązującym aktualnie fasonie.
Jak dla mnie must have dla każdego, kto chce wyglądać stylowo i modnie, a przy tym ceni sobie swój czas (wyszukiwanie w Internecie jest chyba prostsze, niż bieganie po sklepach, prawda?) i… pieniądz!


Podziel się!