Moda

Torby damskie – markowe kontra zamienniki

Chociaż każdy uwielbia markowe produkty wysokiej jakości z najnowszych kolekcji, trzeba przyznać, że często są one na tyle drogie, że niewiele osób na nie stać. Czy w takich sytuacjach warto inwestować w zamienniki dostępne na rynku? Oczywiście w mniej prestiżowych sklepach również znajdziemy torby damskie inspirowane konstrukcjami projektantów, lecz dziś porównamy rynek właściwy z (nie bójmy się tego słowa) podróbkami.

Żeby zrozumieć skalę problemu, musimy określić sobie konkretne przedziały cenowe. Torby damskie od najbardziej prestiżowych producentów potrafią kosztować nawet kilka lub kilkanaście (a zdarzają się sytuacje, że kilkadziesiąt) tysięcy złotych. Zamienniki, czyli podróbki to koszt rzędu kilkudziesięciu złotych w przypadku najtańszych produktów lub kilkuset za naprawdę dobrze podrobiony egzemplarz.

Markowe torby damskie dla wymagających

Stawiasz na jakość i niezawodność? W takim razie oryginalne torby damskie są produktem, które sprawdzi się w Twoim przypadku idealnie jak te https://www.skorzana.com/pol_m_Torby_Damskie-196.html . Gdzie jednak ich szukać, by mieć pewność, że otrzymasz markowy produkt, a nie podróbkę, których na rynku nie brakuje? Przede wszystkim w renomowanych sklepach i domach mody, które cieszą się uznaniem najbardziej wymagających klientek. Nigdy nie ufaj podejrzanym sklepom, zbyt niskim cenom i ofertom typu “prosto od producenta, nie płać na marżę” itp. Są to zazwyczaj opisy, które mają na celu odwrócić Twoją uwagę, a sklep prawdopodobnie szybko zniknie z sieci.

Tanie podróbki z nieznanych źródeł

Zamienniki są często wykonane z dużo gorszych materiałów, co widać na pierwszy rzut oka. Niestety, są również przez to mniej funkcjonalne i wytrzymałe, więc szybko ulegają zniszczeniu. Oczywiście jeśli chcemy mieć pewność, że dany produkt to podróbka, wystarczy zajrzeć do środka i zwrócić uwagę na detale, do których zaliczyć możemy między innymi szwy.

Należy zaznaczyć dodatkowo, że podróbki są zabronione w większości krajów na świecie. Oczywiście samo posiadanie ich nie jest karalne, lecz ewentualna sprzedaż lub próba przewozu za granicę może nie tylko kosztować kilkaset złotych grzywny, ale również zakończy się konsekwencjami prawnymi. Jak widać, torby damskie z nieznanych źródeł mogą przynieść nam sporo kłopotów – zwłaszcza kiedy wybierzemy się z nimi za granicę na urlop i zatrzyma nas władza. Nie warto ryzykować, skoro w wysokiej jakości sklepach mamy dostęp do wielu eleganckich, nowoczesnych i modnych rozwiązań, które prezentują się równie doskonale i zapewniają satysfakcjonującą wytrzymałość.

Podziel się!