Moda

QUATTROR: Powrót grupy Trussardi pod nowym przewodnictwem

Maela Mandelli nową dyrektor generalną, a Giuseppe Pinto dyrektorem operacyjnym. 

Mając za sobą zmianę w strukturze własności spółki Trussardi, QuattroR — włoski fundusz private equity specjalizujący się w restrukturyzacji korporacyjnej właśnie ogłosił, że grupa mianowała nowych dyrektorów. Maela Mandelli od końca września stanie się dyrektor generalną oraz Giuseppe Pinto, który już przyjął obowiązki dyrektora operacyjnego, podjęli się zadania pokierowania firmą w czasie jej relaunchu.

Tym samym spółka Trussardi i jej prezes Tomaso Trussardi pozyskali zespół kierowniczy dysponujący dużym doświadczeniem i kompetencjami w zakresie restrukturyzacji komercjalnej, produktowej i korporacyjnej. Nowy biznesplan firmy jako główny cel przyjmuje odbudowę obecności i udziału w światowych rynkach w oparciu o wieloletnią tradycję marki w segmencie niedrogich dóbr luksusowych.

Maela Mandelli wniesie do spółki bogate doświadczenie w branży modowej i odzieżowej. Przez minione sześć lat pracowała w Amsterdamie dla PVH Corporation — grupy, która jest właścicielem marek takich jak Calvin Klein czy Tommy Hilfiger — gdzie dotarła na stanowisko dyrektora zarządzającego na Holandię, Grecję, Bliski Wschód i Afrykę. Wcześniej piastowała też stanowisko dyrektora ds. globalnej sprzedaży w firmie Diesel, przez 10 lat współpracowała z firmą Nike, w której w 2007 r. została dyrektorem regionalnym działu odzieży na obszar Europy, Bliskiego Wschodu oraz Afryki.

Giuseppe Pinto może z kolei pochwalić się szerokim wachlarzem doświadczeń z zakresu finansów i zarządzania. Do grupy Trussardi dołączył w marcu zeszłego roku, mając za sobą dwa lata pracy na stanowisku dyrektora operacyjnego w firmie Sergio Rossi, dla której sprawował nadzór nad wszystkimi sprawami związanymi z jej finansową, logistyczną i produkcyjną odbudową. Poprzednie 13 lat Pinto spędził w spółce Pomellato, w 2015 r. przechodząc ze stanowiska dyrektora finansowego na stanowisko dyrektora operacyjnego. Jeszcze wcześniej pracował jako kierownik ds. inwestycji w Abn Amro Capital oraz jako kontroler w firmie Richard Ginori.

QuattroR SGR to istniejąca od 2017 r. niezależna spółka zarządzająca wyspecjalizowana w odnawianiu wizerunku włoskich korporacji na drodze rekapitalizacji, restrukturyzacji i/lub relaunchu — stąd nazwa, która dosłownie oznacza „cztery R”. Jej klienci to głównie firmy o solidnych fundamentach przechodzące chwilowe trudności finansowe. 60% udziałów w QuattroR należy do QR Partners, instrumentu inwestycyjnego będącego własnością siedmiu członków zespołu inwestycyjnego. Poza grupą Trussardi portfel inwestycyjny spółki obejmuje między innymi grupę Fagioli — międzynarodowe przedsiębiorstwo inżynieryjne specjalizujące się w przewozie i przeładunku towarów ciężkich — oraz grupę Ceramiche Ricchetti — globalnego lidera w produkcji i marketingu w branży powierzchni ceramicznych.

Firma Trussardi powstała w 1911 r. w Bergamo i pierwotnie zajmowała się produkcją rękawiczek. Z czasem, dzięki połączeniu wysokiej jakości materiałów, awangardowego designu i badań nad nowatorskimi rozwiązaniami, osiągnęła pozycję czołowego producenta dóbr i akcesoriów skórzanych. Dziś włoska marka
Trussardi na całym świecie kojarzy się z najwyższą jakością, tradycyjnym rzemiosłem i ponadczasową elegancją. Grupa ma obecnie dwie linie ubrań, towarów skórzanych i akcesoriów — Trussardi oraz Trussardi Jeans — a także bogate portfolio produktów designerskich, mebli, perfum, okularów i innych markowych produktów licencjonowanych. Trussardi stała się też pierwszą marką modową, która aktywnie weszła na rynek restauracyjny, tworząc Café Trussardi oraz Il Ristorante Trussardi Alla Scala. Firma może się pochwalić obecnością w 47 krajach. Unikalny system selektywnej dystrybucji sprawia, że produkty Trussardi dostępne są w 160 sklepach markowych we Włoszech, Europie i Azji, w przeszło 1800 wielomarkowych salonach mody, butikach i domach handlowych, a także w sprzedaży internetowej dzięki stronie Trussardi.com.

foto: materiały prasowe

Podziel się!